ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Kto je

McCain?

Spoločnosť McCain je rodinná firma, ktorú v roku 1957 založili v Kanade 4 bratia McCainovci. Pre nadviazanie kontaktu so zákazníkmi v Európe otvorili továreň v blízkosti zemiakových polí, keďže zemiaky boli hlavnou zložkou na výrobu hranolčekov. Spoločnosť McCain sa v roku 1973 rozšírila do Európy otvorením závodu v srdci európskych zemiakových polí, v holandskom meste Lewedorp. Holandsko malo skutočne najlepšiu pôdu a klímu na pestovanie zemiakov. O niekoľko rokov neskôr sa spoločnosť McCain rozšírila o nové závody vo Francúzsku (Harnes v roku 1981, Matougues v roku 2001), v Belgicku (Grobbendonk v roku 1985) a v roku 1999 aj v Poľsku. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva viac ako 20 000 ľudí po celom svete, vrátane 5 na Slovensku.

Kto dodáva Vami používaný

slnečnicový olej?

Naši dodávatelia pochádzajú z Európskej únie, Ukrajiny a Argentíny. Olej sa vyrába v Európskej únii.

Odkiaľ pochádzajú zemiaky

spoločnosti McCain?

Spoločnosť McCain už viac ako 30 rokov úzko spolupracuje s 1 600 miestnymi farmármi v celej Európe. 

Ako sa vyrábajú hranolčeky

McCain?

  • Hranolčeky McCain sú vyrábané rovnakým procesom, akým by ste si ich pripravili doma.
  • Zemiaky sú vyberané, premyté, olúpané, krájané, predsmažené a zmrazené.
  • Hranolčeky McCain sú predsmažené v zmesi 100 % slnečnicového oleja.
  • Proces rýchleho zmrazenia (-18 °C) nasleduje ihneď po smažení, vďaka čomu zostáva nutričná kvalita hranolčekov zachovaná.
  • Spoločnosť McCain v súlade so správnou výrobnou praxou nepridáva do svojich zemiakových produktov žiadne konzervačné látky.

 

Koľko kalórií obsahuje

jedna porcia hranolčekov?

Porcia 100 g mrazených hranolčekov určených pre prípravu v rúre na pečenie obsahuje približne 169 kcal, čo zodpovedá 8 % priemernej dennej kalorickej spotreby dospelej osoby.

Používa spoločnosť McCain

geneticky modifikované potraviny?

Nie. Spoločnosť McCain sa od roku 1999 zaviazala nepoužívať GMO potraviny na výrobu svojich produktov v Európe.

Pri výrobe ktorých produktov McCain

nebol použitý arašidový olej?

Firma McCain nepoužíva arašidový olej pri žiadnych našich zemiakových produktoch. Všetky vyýrobky sú predsmažené v slnečnicovom oleji.

Je v produkte "Smiles"

použitý lepok?

Škrob použitý v produkte Smiles je vyrábaný zo zemiakov. Ako je však uvedené na obale, tento produkt je vyrábaný v závode, ktorý lepok používa. V dôsledku toho môže tento produkt obsahovať stopy lepku, rovnako ako mlieko alebo výrobky z vajec.

Ktoré produkty spoločnosti McCain

neobsahujú lepok?

Bezlepkové McCain produkty sú: 1.2.3 Fries Original, 1.2.3 Fries Crinkle, Golden Longs, Golden Wedges, My Easy Fries Crinkle, My Easy Fries Original, Crispers a Sweet Potatoes. Ostatné výrobky môžu obsahovať lepok alebo môžu byť vyrobené v závode, kde sa lepok používa na výrobu iných produktov. Odporúčame pozorne si prečítať informácie o zložení produktov na zadnej strane obalu.

MÁTE ĎALŠIE OTÁZKY?