ROBÍME DOBRO

V spoločnosti McCain nikdy nezabúdame na to, aká je pre zemiaky dôležitá krajina a pôda. S farmármi spolupracujúcimi s našou spoločnosťou sme zostavili tabuľku kvality, ktorá rešpektuje rast zemiakov a chráni životné prostredie.
To zaručuje kvalitu našich výrobkov na poliach, ako aj na Vašom tanieri.

PODPORA UDRŽATEĽNÉHO POĽNOHOSPODÁRSTVA

Spoločnosť McCain oslávila v roku 2011 30 rokov úspešnej spolupráce s 1 700 miestnymi pestovateľmi z celej Európy. Oblastní agronómovia spoločnosti McCain zohrávajú v tomto partnerstve kľúčovú úlohu. Farmárov pravidelne navštevujú a diskutujú s nimi o udržateľnom spôsobe pestovania kvalitných zemiakov. Viac ako 60 % našich zemiakov je certifikovaných podľa štandardu Správnej poľnohospodárskej praxe. Cieľom tohto štandardu je minimalizovať negatívne dôsledky poľnohospodárskych procesov na životné prostredie, znižovať spotrebu vstupov a zabezpečiť zodpovedný prístup k zdraviu a bezpečnosti pracovníkov (viac informácií nájdete na adrese: http://www.globalgap.org/).

PODPORA UDRŽATEĽNÉHO POĽNOHOSPODÁRSTVA

REŠPEKTOVANIE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA V CELOM VÝROBNOM CYKLE

Spoločnosť McCain sa zaväzuje trvale znižovať vplyv svojej činnosti na životné prostredie. Počas rokov 2005 až 2012 bola v závodoch spoločnosti McCain v celej Európe znížená spotreba vody a energií. Do roku 2012 sme množstvo vody spotrebovanej na jednu vyrobenú jednotku znížili o 12 %. Tento pokles sa rovná množstvu vody spotrebovanej 5 000 ľuďmi.

REŠPEKTOVANIE ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA V CELOM VÝROBNOM CYKLE

POTEŠENIA Z JEDLA

Spoločnosť McCain vyrába potraviny s vynikajúcou chuťou, jednoduchou a pohodlnou prípravou, zdravou nutričnou hodnotou a skutočnými zložkami, ktoré sú rozpoznateľné a prispievajú k vyváženej strave a zdravému životnému štýlu.

Od roku 2008 sme v našich značkových výrobkoch znížili obsah soli o 41 % a priemerný obsah nasýtených tukov o 46 %. Od septembra 2010 sme na výrobu našich zemiakových výrobkov prestali používať palmový olej.

PODPORA UDRŽATEĽNÉHO POTEŠENIA Z JEDLA

Dajte nám LIKE na Facebooku

Potatogotchi
Najčítanejšie
články